vintage karolina wiaczewska

arolina Wiaczewska jest śpiewaczką operową, pisarką i malarką. Ukończyła studia na wydziale filozofii Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Posiada dyplom Ogniska Muzycznego na kierunku fortepianu.

Swój głos kształciła w Polsce, Szwajcarii i Austrii pod kierunkiem wybitnych śpiewaków – pedagogów Izabelli Kłosińskiej i Evgenija Nesterenko. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Teresy Żylis- Gary oraz Mirelli Frenii. Zdobywając umiejętności i nabierając doświadczenia rozwinęła wrażliwość muzyczną oraz poznała kanony interpretatorskie dzieł różnych kompozytorów.

Karolina Wiaczewska dysponuje lirycznym, aksamitnym w barwie, mocnym i nośnym, głosem sopranowym o szerokich możliwościach koloraturowych. Dzięki temu wprowadza do swego repertuaru dzieła kompozytorów różnych epok. Ma w swoim repertuarze utwory m.in.. J.S.Bacha, V.Belliniego, F.Chopina, P.Czajkowskiego, C.Debussiego, A.Dworzaka, St.Moniuszki, W.A. Mozarta, G.B.Pergolesiego, G.Pucciniego, S. Rachmaninowa, G.Rossiniego, B.Smetany, G. Verdiego.

Karolina Wiaczewska bierze udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych m.in. koncertach kameralnych i oratoryjnych. Występuje w licznych ośrodkach muzycznych w Polsce i świecie. W 2019 roku w radiowym studio zakończyła nagrania arii operowych. W 2017 roku został wydany jej debiutancki utwór „Kalecznicy”, a także zbiór opowiadań „Mroczne Postscriptum”. W 2020 roku pojawiła się powieść „Most trzech czasów”. W 2014 roku otrzymała nagrodę w konkursie literackim „Kryminalny Olsztyn”. W swojej twórczości literackiej porusza przede wszystkim tematy związane z człowiekiem i jego egzystencją. W swych książkach kreuje wyrazistych moralnie i złożonych osobowościowo bohaterów. Sięgając po różne środki wyrazu wprawnie buduje rzeczywistość literacką, w której realizm przeplata się z elementami fantazji oraz wątkami filozoficznymi.

Karolina Wiaczewska w swojej twórczości malarskiej skupia się przede wszystkim na portretach. Wizerunki ludzi najchętniej przedstawia w formie realistycznej. Z dużym powodzeniem maluje także pejzaże inspirowane górami. Najlepiej czuje się w technice olejnej. Zafascynowana pracą pozłotniczą maluje ikony oraz zajmuje się renowacją mebli. Z powodzeniem prowadzi spotkania artystyczne podczas których przybliża swoją zróżnicowaną twórczość szerszej publiczności.