„Most trzech czasów” to saga obyczajowa opowiadająca o ludziach, których losy brutalnie burzy wybuch wojny. Przesycony magią i spokojem krajobraz Nowo-Święcian oraz Wilna gwałtownie przestaje istnieć. Wartości moralne, człowieczeństwo, a także charaktery bohaterów wystawione są na próbę. Nie każdy wychodzi z niej zwycięsko.
Rzeczywistość po roku 1945 stoi w kontraście wobec czasów minionych. Świat powojenny obarczony jest bólem doświadczeń i trudem podjętych wyzwań. Rysuje się w sposób zaskakujący dla każdej z postaci. Życie ludzkie zmieniło się, jak i oni sami.
Powieść ta to studium zróżnicowanych osobowości, a także próba zrozumienia natury człowieka. Bohaterowie zmagając się ze światem, i z samymi sobą, muszą żyć tak, aby budować mosty. Mosty pomiędzy konkretnymi wydarzeniami po to, by zdołać przetrwać.
„Mroczne Postscriptum” jest zbiorem opowiadań, w których człowieka definiuje zło. Jego zwodniczość powoduje, iż mimo wolnej woli i możliwości wyboru bohaterowie skazani są na tragiczny finał. Diabeł pełni w historiach miejsce kluczowe. Występuje w nich w roli rewizora wprawnie osądzającego ludzkie czyny. Dodatkowo podążając śladami bohaterów udowadnia, że może mieć twarz każdego człowieka. Odkrywając przed ludźmi ich prawdziwą naturę dowodzi, że zło wpisane jest w ich rodowód.
„Kalecznicy” to miniatura filozoficzna traktująca o złożoności natury ludzkiej. Przedstawieni w niej bohaterowie poszukują swojego miejsca w rzeczywistości. Toksyczne relacje w jakich tkwią i zmagania z własną tożsamością nadają opowieści diaboliczny wymiar. Drobne epizody o zabarwieniu kryminalnym, jak i uczuciowym oplatają wątek główny. „Kalecznicy” to historia o ludziach okaleczonych duchowo i przez fakt ów kaleczących innych.
Antologia pokonkursowa z roku 2014 zawiera nagrodzone opowiadanie „Kopernik i zamkowe zbrodnie”. W przededniu obrony miasta tytułowy bohater przemierzając zaułki olsztyńskiego zamku, poszukuje tajemniczego mordercy. Pełna napięcia, ciekawa fabuła zaskakuje zakończeniem.